XVI Festiwal Warszawa Singera

24 sierpnia - 1 września 2019

Program

XVI Festiwal Warszawa Singera

24 sierpnia - 1 września 2019

Program

XVI Festiwal Warszawa Singera

24 sierpnia - 1 września 2019

Program

XVI Festiwal Warszawa Singera

24 sierpnia - 1 września 2019

Program

XVI Festiwal Warszawa Singera

24 sierpnia - 1 września 2019

Program

XVI Festiwal Warszawa Singera

24 sierpnia - 1 września 2019

Program

21.08 środa

Scenariusz i reżyseria: Michał Buszewicz, scenariusz i dramaturgia: Sebastian Krysiak, scenografia i kostiumy: Anna Met, choreografia: Katarzyna Sikora, muzyka: Kuba Wandachowicz, reżyseria świateł, wideo:, asystent Jakub Laskowski reżysera: Piotr Wiszniowski, asystentka scenografa: Sandra Stępień, onsultant merytoryczny: Piotr Żelazny

Obsada: Ryszard Kluge, Joanna Rzączyńska, Małgorzata Trybalska, Jerzy Walczak, Piotr Wiszniowski

Obsada dodatkowa – Kibice: Elwira Szyszka, Tomasz Jakubczyk

 


Scena Malarnia Teatru Studio, pl. Defilad 1 (wejście od ulicy Marszałkowskiej, 5. piętro bez windy)

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ewejsciówki.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. (22) 526 20 34; (22) 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl).

Uwaga! Spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na spektakl – bez możliwości zwrotu biletu. Miejsca nienumerowane


Impreza towarzysząca, czas trwania 65 minut bez przerwy

Czytaj więcej

22.08 czwartek

Scenariusz i reżyseria: Michał Buszewicz, scenariusz i dramaturgia: Sebastian Krysiak, scenografia i kostiumy: Anna Met, choreografia: Katarzyna Sikora, muzyka: Kuba Wandachowicz, reżyseria świateł, wideo:, asystent Jakub Laskowski reżysera: Piotr Wiszniowski, asystentka scenografa: Sandra Stępień, onsultant merytoryczny: Piotr Żelazny

Obsada: Ryszard Kluge, Joanna Rzączyńska, Małgorzata Trybalska, Jerzy Walczak, Piotr Wiszniowski

Obsada dodatkowa – Kibice: Elwira Szyszka, Tomasz Jakubczyk


Scena Malarnia Teatru Studio, pl. Defilad 1 (wejście od ulicy Marszałkowskiej, 5. piętro bez windy)

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ewejsciówki.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. (22) 526 20 34; (22) 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl).

Uwaga! Spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na spektakl – bez możliwości zwrotu biletu. Miejsca nienumerowane


Impreza towarzysząca, czas trwania 65 minut bez przerwy

Czytaj więcej

23.08 piątek


Instytut Cervantesa, ul. Nowogrodzka 22

Wstęp wolny, wystawa otwarta od 24 sierpnia do 27 września, w godz. 10.00-19.00


Zorganizowano we współpracy z Instytutem Cervantesa w Warszawie

Czytaj więcej

24.08 sobota

Poranek poetycki – Zamkowe Spotkanie Literackie: „Między Krochmalną a Tłomackiem 13. Warszawskie lata Izaaka Baszewisa Singera” poprowadzi Daniel Artymowski

Oprawa muzyczna: Joanna Stefańska-Matraszek (sopran), Janusz Tylman (fortepian)


Café Zamek, Zamek Królewski w Warszawie, Plac Zamkowy 4

Wejście na podstawie bonu konsumpcyjnego 10 zł


Zorganizowano we współpracy z Pracownią Działań Muzealnych Zamku Królewskiego w Warszawie

Czytaj więcej

Spotkanie z autorami komiksu Michałem Arkusińskim i Maciejem Cholewińskim oraz Joanną Podolską, dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, która rozmowę poprowadzi.


Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Wstęp wolny


Zorganizowano we współpracy z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

Czytaj więcej

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Post, Maciej Dmochowski, teksty piosenek: Katarzyna Post, scenografia: Grupa Zaplecze, Paulina Wojdała, kostiumy: Małgorzata Goreglad

Wystąpią: Katarzyna Post, Maciej Dmochowski


Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Wstęp wolny

Czytaj więcej


Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Czytaj więcej

Scenariusz i reżyseria: Michał Buszewicz, scenariusz i dramaturgia: Sebastian Krysiak, scenografia i kostiumy: Anna Met, choreografia: Katarzyna Sikora, muzyka: Kuba Wandachowicz, reżyseria świateł, wideo:, asystent Jakub Laskowski reżysera: Piotr Wiszniowski, asystentka scenografa: Sandra Stępień, onsultant merytoryczny: Piotr Żelazny

Obsada: Ryszard Kluge, Joanna Rzączyńska, Małgorzata Trybalska, Jerzy Walczak, Piotr Wiszniowski

Obsada dodatkowa – Kibice: Elwira Szyszka, Tomasz Jakubczyk


Scena Malarnia Teatru Studio, pl. Defilad 1 (wejście od ulicy Marszałkowskiej, 5. piętro bez windy)

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ewejsciówki.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. (22) 526 20 34; (22) 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl).

Uwaga! Spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na spektakl – bez możliwości zwrotu biletu. Miejsca nienumerowane


Impreza towarzysząca, czas trwania 65 minut bez przerwy

Czytaj więcej

Autor: Wojciech Kościelniak na motywach sztuki Samsona Raphaelsona „The Jazz Singer”, przekład techniczny: Maria Kościelniak, David Domisiewicz, reżyseria: Wojciech Kościelniak, muzyka: Mariusz Obijalski, scenografia i kostiumy: Anna Chadaj, choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk, reżyseria świateł: Tadeusz Trylski, projekcje: Anna Kościelniak, przygotowanie wokalne: Teresa Wrońska, asystentka reżysera: Marta Parzychowska, współpraca choreograficzna: Krzysztof Tyszko, inspicjentka: Beata Szaradowska, producentki: Justyna Pankiewicz (kierownik produkcji), Ewa Opawska, konsultantka do spraw żydowskich: Bella Szwarcman-Czarnota

Obsada: Mary – Adrianna Dorociak/Irena Melcer, Jack – Kamil Krupicz/Daniel „Czacza” Antoniewicz, Taper – Arkadiusz Borzdyński/Renia Gosławska, Kantor – Paweł Tucholski/Piotr Wiszniowski, Sara – Monika Chrząstowska/Ewa Dąbrowska, Lee/Joachim – Jerzy Walczak, Judelson – Henryk Rajfer/Wojciech Wiliński, Pani Gershon – Joanna Przybyłowska, Clarence – Piotr Chomik, Goldstein – Genady Iskhakov


Impreza towarzysząca


Duża Scena Teatru Żydowskiego, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ewejsciówki.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. (22) 526 20 34; (22) 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl).

 

Czytaj więcej

Wystąpią: Marcin Masecki (pianino), Marcin Markowicz (skrzypce), Jan Emil Młynarski (mandolina, śpiew)


Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Czytaj więcej

Ceremonię Hawdali poprowadzi: Etel Szyc |PL|

Wystąpią: Yaakov Lemmer |US|, Yoni Rose |DE|, chłopiec kantor Aharon Shtark |IL|; akompaniament: Menachem Bristowski (pianino) |IL|


Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona; mężczyzn obowiązują nakrycia głowy, miejsca nie są numerowane

Czytaj więcej

25.08 niedziela

Miejsce zbiórki: Cmentarz żydowski, ul. Okopowa 49/51 przy bramie głównej

Oprowadza: Agnieszka Kajczyk


Uwaga: liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie maila na adres: rezerwacja@jhi.pl, w tytule wiadomości prosimy wpisać: spacer 25.08


Impreza towarzysząca zorganizowana przez Żydowski Instytut Historyczny

Czytaj więcej

Prowadzenie: Adam Baruch


Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Wstęp wolny

Czytaj więcej

Wykład: INSPIROWANE DYBUKIEM | Monika Krajewska


Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Wstęp wolny

Czytaj więcej

Miejsce zbiórki: plac przed Domem Przedpogrzebowym (za bramą Cmentarza Wojskowego, ul. Powązkowska 43/45), czas spaceru: ok. 2 godz.

Wstęp wolny

Czytaj więcej

Żydowski Instytut Historyczny, ul. Tłomackie 3/5

Wstęp wolny


Impreza towarzysząca zorganizowana przez Żydowski Instytut Historyczny

Czytaj więcej

Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra, ul. Twarda 6

Wstęp wolny


Zorganizowano we współpracy z Fundacją im. prof. Mojżesza Schorra

Czytaj więcej

Autor sztuki, scenariusz i reżyseria: Juan Mayorga, asystent reżysera: Carlos Martínez-Abarca, scenografia i kostiumy: Alejandro Andújar, oświetlenie: Juan Gómez-Cornejo, muzyka i dźwięk: Mariano García, projekt graficzny: Javier Portillo, zdjęcia: Ceferino López y marcosGpunto, dyrektor techniczny: Amalia Portes, kierownik produkcji, producent wykonawczy: Chusa Martin, producent wykonawczy: Susana Rubio, technik dźwięku: César Cortés, rekwizyty: Miguel Angel Infante

Wystąpią: Blanca Portillo Martínez de Velasco, José Luis García-Pérez

Spektakl w języku hiszpańskim z tłumaczeniem na język polski w przekładzie Marty Jordan


Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce


Zorganizowano we współpracy z Instytutem Cervantesa w Warszawie i Acción Cultural Española oraz Entrecajas Producciones Teatrales, Avance Producciones Teatrales, Garcia-perez Producciones Sl

Czytaj więcej

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Wstęp wolny, wystawa otwarta od 26 sierpnia do 13 września


Zorganizowano we współpracy z Austriackim Forum Kultury

Czytaj więcej

Autor: Wojciech Kościelniak na motywach sztuki Samsona Raphaelsona „The Jazz Singer”, przekład techniczny: Maria Kościelniak, David Domisiewicz, reżyseria: Wojciech Kościelniak, muzyka: Mariusz Obijalski, scenografia i kostiumy: Anna Chadaj, choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk, reżyseria świateł: Tadeusz Trylski, projekcje: Anna Kościelniak, przygotowanie wokalne: Teresa Wrońska, asystentka reżysera: Marta Parzychowska, współpraca choreograficzna: Krzysztof Tyszko, inspicjentka: Beata Szaradowska, producentki: Justyna Pankiewicz (kierownik produkcji), Ewa Opawska, konsultantka do spraw żydowskich: Bella Szwarcman-Czarnota

Obsada: Mary – Adrianna Dorociak/Irena Melcer, Jack – Kamil Krupicz/Daniel „Czacza” Antoniewicz, Taper – Arkadiusz Borzdyński/Renia Gosławska, Kantor – Paweł Tucholski/Piotr Wiszniowski, Sara – Monika Chrząstowska/Ewa Dąbrowska, Lee/Joachim – Jerzy Walczak, Judelson – Henryk Rajfer/Wojciech Wiliński, Pani Gershon – Joanna Przybyłowska, Clarence – Piotr Chomik, Goldstein – Genady Iskhakov


Impreza towarzysząca


Duża Scena Teatru Żydowskiego, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ewejsciówki.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. (22) 526 20 34; (22) 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl).

 

Czytaj więcej

Podczas tegorocznego koncertu kantoralnego inaugurującego Festiwal Warszawa Singera po raz kolejny wystąpi wielokrotnie już oklaskiwany przez warszawską publiczność kantor Yaakov Lemmer z USA, a towarzyszyć mu będą kantor Yoni Rose z Niemiec oraz chłopiec kantor Aharon Shtark z Izraela;  przy akompaniamencie doskonale znanego bywalcom festiwalu, wybitnego izraelskiego pianisty Menachema Bristowskiego.

Prowadzenie: Dawid Szurmiej

Producent: Yossi Noskovitz |IL|


Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6

Impreza częściowo biletowana oraz za zaproszeniami po potwierdzeniu obecności. Bilety do nabycia wkrótce.

Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy, miejsca nie są numerowane, liczba miejsc ograniczona

Czytaj więcej

26.08 poniedziałek

MENORA InfoPunkt (sala konferencyjna), pl. Grzybowski 2 (wejście przez Charlotte Menora)

Wstęp wolny

Czytaj więcej

Miejsce zbiórki: przed Pomnikiem Bohaterów Getta, ul. Zamenhofa/al. Sendlerowej

Oprowadza: dr Bartosz Borys


Uwaga: liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie maila na adres: rezerwacja@jhi.pl, w tytule wiadomości prosimy wpisać: spacer 26.08


Impreza towarzysząca zorganizowana przez Żydowski Instytut Historyczny

Czytaj więcej

Księgarnia BookBook, ul. Koszykowa 34/50

Wstęp wolny


Zorganizowano we współpracy z księgarniami BookBook

Czytaj więcej

Stacja Muranów, ul. Gen. Andersa 13

Wstęp wolny, wystawa czynna do 6 września

Czytaj więcej

Spotkanie z udziałem: Natalii Moskal oraz prof. Andrzeja Pawelca (UJ)

Prowadzenie: Patrycja Dołowy


Żydowski Instytut Historyczny , ul. Tłomackie 3/5

Wstęp wolny


Impreza towarzysząca zorganizowana przez Żydowski Instytut Historyczny

Czytaj więcej

Autor tekstu, reżyser: Mike Urbaniak, scenografia i światło: Aleksandr Prowaliński, kostiumy: Konrad Parol, choreografia: Robert Wasiewicz, muzyka: Daniel Pigoński, wideo: Wojtek Kaniewski, producent: Paweł Skrodzki

Wystąpi: Piotr Nerlewski


Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Czytaj więcej


Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy

Czytaj więcej

Film dokumentalny „Prześladowani i ocaleni”, reż. Daniel i Jaume Serra, Hiszpania 2016, 37 min, wiek 16+

Film w języku hiszpańskim z napisami w języku angielskim


Instytut Cervantesa (sala wystawowa), ul. Nowogrodzka 22

Zorganizowano we współpracy z Instytutem Cervantesa w Warszawie

Czytaj więcej

Skład zespołu: Melissa Coleman (wiolonczela), Christian Bakanic (akordeon), Andrej Prozorov (saksofon), Roman Britschgi (kontrabas)


Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce


Zorganizowano we współpracy z Austriackim Forum Kultury

Czytaj więcej

27.08 wtorek

Menora InfoPunkt, pl. Grzybowski 2 (wejście przez Charlotte Menora)

Wstęp wolny

Czytaj więcej


Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Czytaj więcej

Oprowadza: Olga Szymańska


Miejsce zbiórki: przed katedrą Św. Floriana

Uwaga: liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie maila na adres: rezerwacja@jhi.pl, w tytule wiadomości prosimy wpisać: spacer 27.08


Impreza towarzysząca zorganizowana przez Żydowski Instytut Historyczny

Czytaj więcej

Wystąpią: Kuba Stankiewicz (fortepian, opracowanie muzyczne), Maciej Sikała (saksofon tenorowy i sopranowy), Wojciech Pulcyn (kontrabas), Sebastian Frankiewicz (perkusja)


Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce; mężczyzn obowiązują nakrycia głowy, miejsca nie są numerowane

Czytaj więcej

Autor: Wojciech Kościelniak na motywach sztuki Samsona Raphaelsona „The Jazz Singer”, przekład techniczny: Maria Kościelniak, David Domisiewicz, reżyseria: Wojciech Kościelniak, muzyka: Mariusz Obijalski, scenografia i kostiumy: Anna Chadaj, choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk, reżyseria świateł: Tadeusz Trylski, projekcje: Anna Kościelniak, przygotowanie wokalne: Teresa Wrońska, asystentka reżysera: Marta Parzychowska, współpraca choreograficzna: Krzysztof Tyszko, inspicjentka: Beata Szaradowska, producentki: Justyna Pankiewicz (kierownik produkcji), Ewa Opawska, konsultantka do spraw żydowskich: Bella Szwarcman-Czarnota

Obsada: Mary – Adrianna Dorociak/Irena Melcer, Jack – Kamil Krupicz/Daniel „Czacza” Antoniewicz, Taper – Arkadiusz Borzdyński/Renia Gosławska, Kantor – Paweł Tucholski/Piotr Wiszniowski, Sara – Monika Chrząstowska/Ewa Dąbrowska, Lee/Joachim – Jerzy Walczak, Judelson – Henryk Rajfer/Wojciech Wiliński, Pani Gershon – Joanna Przybyłowska, Clarence – Piotr Chomik, Goldstein – Genady Iskhakov


Impreza towarzysząca


Duża Scena Teatru Żydowskiego, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ewejsciówki.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. (22) 526 20 34; (22) 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl).

 

Czytaj więcej

Film dokumentalny – Austria, Polska 2018, 73 min


Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Wstęp wolny


Zorganizowano we współpracy z Austriackim Forum Kultury

Czytaj więcej

Wystąpią: Anna Dereszowska (wokal), Andrzej Seweryn (recytacje); SawarS Tango Orquesta w składzie: Grzegorz Lalek (skrzypce), Piotr Kopietz (bandoneon), Mirosław Feldgebel (fortepian), Marcin Olak (gitara), Sebastian Wypych (kontrabas, kierownictwo artystyczne) oraz mistrzowie tanga Anna Iberszer i Piotr Woźniak


Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Czytaj więcej

28.08 środa

Menora InfoPunkt, pl. Grzybowski 2 (wejście przez Charlotte Menora)

Wstęp wolny

Czytaj więcej

Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Czytaj więcej

Spotkanie z cyklu „Opowiedz mi swoją historię”


Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Wstęp wolny

Czytaj więcej

Wystąpią: Marek Dyjak (wokal), Marek Tarnowski (akordeon/piano), Jerzy Małek (trąbka), Michał Jaros (kontrabas), Sebastian Frankiewicz (perkusja)


Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Czytaj więcej

29.08 czwartek

Upamiętnienie setnej rocznicy śmierci Jakuba Dinezona na cmentarzu żydowskim przy ohelu Pereca, Dinezona i An-skiego.


Cmentarz żydowski, ul. Okopowa 49/51


Wydarzenie towarzyszące zorganizowane przez Żydowski Instytut Historyczny

Czytaj więcej

Żydowski Instytut Historyczny, ul. Tłomackie 3/5

Wstęp wolny


Wydarzenie towarzyszące zorganizowane przez Żydowski Instytut Historyczny

Czytaj więcej

Scenariusz, teksty piosenek i reżyseria: Janusz Tencer, oprawa muzyczna: Magdalena Stoltz, produkcja: Barbara Magnusson, Jurek Wajnblom, Ben Erlich, Helena Kazarina

W rolach przedstawiciele marcowej emigracji ze Szwecji: Narrator – Janusz Tencer, Esterka – Heniek Grynfeld, Mordechaj – Gwidon Jakowlew, Haman – Marek Werbart, Achaszwerosz – Ben Erlich, Barszeba – Helana Kazarina, Waszti – Hania Jakowlew, Kuntł – Ania Szust, Nałożnica – Erna Erlich, chór Żydów – Marysia Tencer, Axel Stoltz, Kasia Grynfeld, Ewa Oher


Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Wstęp po potwierdzeniu obecności, wejściówki do odbioru w Biurze Festiwalowym Fundacji Shalom

Czytaj więcej

Prowadzenie: Adam Baruch


Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Wstęp wolny

Czytaj więcej

Scenariusz: Anna Struzik-Nawrocka, Renata Struzik, reżyseria: Zuzanna Zazulin, Renata Struzik, muzyka: Anna Struzik-Nawrocka, Arkadiusz Nawrocki, scenografia i kostiumy: Renata Struzik, przygotowanie wolakne: Anna Struzik-Nawrocka, przygotowanie teatralne: Renata Struzik, głos z offu: Anna Struzik-Nawrocka

Występują: Anna Sękal, Nikola Kłosowska


Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Czytaj więcej

Menora InfoPunkt, pl. Grzybowski 2 (wejście przez Charlotte Menora)

Wstęp wolny

Czytaj więcej

Autor tekstu: Mikołaj Grynberg, scenariusz i reżyseria: Andrzej Krakowski, kostiumy i scenografia: Marta Grudzińska, muzyka: KROKE, choreografia: Mikołaj Mikołajczyk, światła i wideo: Andrzej Wolf, asystentka reżysera i producentka: Monika Soszka, inspicjentka: Beata Szaradowska

Obsada: Autor – Jerzy Walczak, Skrzypek – Henryk Rajfer, Klarnecista – Daniel „Czacza” Antoniewicz, Łodzianin – Marek Węglarski, Dewotka – Barbara Szeliga, Nauczycielka – Joanna Przybyłowska, Klemntyna – Ernestyna Winnicka, Geneolog – Izabella Rzeszowska, Przedsiębiorca – Piotr Sierecki, Kulawy – Piotr Chomik, Widz – Marcin Błaszak, Życzliwy – Maciej Winkler


Duża Scena Teatru Żydowskiego, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ewejsciówki.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. (22) 526 20 34; (22) 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl).


Impreza towarzysząca

 

Czytaj więcej

Film dokumentalny „Prześladowani i ocaleni”, reż. Daniel i Jaume Serra, Hiszpania 2016, 37 min, wiek 16+

Film w języku hiszpańskim z napisami w języku angielskim


Instytut Cervantesa (sala wystawowa), ul. Nowogrodzka 22

Zorganizowano we współpracy z Instytutem Cervantesa w Warszawie

Czytaj więcej

Prowadzenie: Remigiusz Grzela


Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Wstęp wolny

Czytaj więcej

Żydowski Instytut Historyczny, ul. Tłomackie 3/5

Wstęp wolny


Wydarzenie towarzyszące zorganizowane przez Żydowski Instytut Historyczny

Czytaj więcej

Występują: Marysia Czok, Karolina Lizer, Katarzyna Rychlik, Ania Sękal, Karolina Świętochowska, Paulina Talarska, Inga Żebrowska, opieka artystyczna: Andrzej Głowacki


Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Wstęp wolny

Czytaj więcej

Wystąpią: Bob Salmieri (saksofon tenorowy i sopranowy, ney), Alessandro de Angelis (piano), Matteo Pieravanti (perkusja), Maurizio Perrone (kontrabas)


Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce


Zorganizowano we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w Warszawie

Czytaj więcej

30.08 piątek

Trasa spaceru: (od Metra Centrum do Pl. Grzybowskiego)


Zorganizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem MY

Czytaj więcej

Wystąpią: Alona Szostak (wokal i prowadzenie), Lena Minkacz (piano)


Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Czytaj więcej

Muzyka, libretto i piosenki: Georg Kreisler, przekład libretta: Karolina Bikont, polskie teksty piosenek: Andrzej Ozga, reżyseria i choreografia: Lena Szurmiej, scenografia i kostiumy: Marta Grudzińska, kompozycje, aranżacje i wykonanie na żywo: Jacek Mazurkiewicz, przygotowanie wokalne: Teresa Wrońska, inspicjentka: Beata Szaradowska

Obsada: Lola Blau – Monika Chrząstowska, Mistrz – Rafał Rutowicz


Scena Kameralna Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ewejsciówki.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. (22) 526 20 34; (22) 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl).


Impreza towarzysząca, czas trwania 90 minut bez przerwy

Czytaj więcej

„Szabat Szalom”: świąteczny wieczór poprowadzą Gołda Tencer – gospodyni Festiwalu Warszawa Singera oraz Etel Szyc


Skwer przy Placu Grzybowskim

Wstęp wolny

Czytaj więcej

 

Wystąpią: Adrienne Haan (wokal), Benjamin Schaefer (fortepian)


Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce


Koncert objęty Honorowym Patronatem Ambasadora Wielkiego Księstwa Luksemburga w Rzeczypospolitej Polskiej, H.E. Pana Conrada Brucha

Czytaj więcej

Autor: Janusz Bogacki, reżyseria: Lena Szurmiej, scenografia i kostiumy: Marta Grudzińska

Obsada: Kobieta – Sylwia Bogacka, Postać – Janusz Bogacki, Muzyk – Jacek Mazurkiewicz


Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Wstęp wolny

Czytaj więcej

Wybitny klarnecista Christian Dawid – Resident Guest tej edycji Singer Jazz Festival wystąpi z Rafał Gorzycki Trio w składzie: Tomasz Pawlicki (flet, elektronika), Jakub Ziołek (elektronika, gitara), Rafał Gorzycki (perkusja, fortepian), prezentującym album „Ensemble Tuning”.


Klub Harenda – Piwnica pod Harendą, ul. Krakowskie Przedmieście 4/6

Wstęp wolny

Czytaj więcej

31.08 sobota

Wstęp do filmu: Alexandre Kaplan, Andrzej Krakowski

Film w języku angielskim z polskimi napisami


Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Wstęp wolny


Film wyświetlony dzięki uprzejmości Centrum Szymona Wiesenthala

Czytaj więcej

Przez dwa ostatnie dni festiwalu, od godziny 12.00 aż do zmroku, na placu Grzybowskim i ulicy Próżnej znów będzie można podziwiać instalacje artystyczne oraz odwiedzać uliczne stragany i kramy z pamiątkami. W tym kolorowym miejscu wszyscy będą mogli na chwilę przenieść się do świata, który na kartach swoich powieści barwnie opisywał I.B. Singer. Zapraszamy w podróż do przedwojennej żydowskiej Warszawy, na niepowtarzalny w swym klimacie Jarmark Singera.


Skwer przy Placu Grzybowskim

Wstęp wolny

Czytaj więcej

Miejsce zbiórki: przed budynkiem Żydowskiego Instytutu Historycznego, ul. Tłomackie 3/5 (obok Błękitnego Wieżowca)

Czytaj więcej

Prowadzenie: Adam Baruch


Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Wstęp wolny

Czytaj więcej

Prowadzenie: Remigiusz Grzela


Księgarnia BookBook, ul. Koszykowa 34/50

Wstęp wolny


Zorganizowano we współpracy z księgarniami BookBook

Czytaj więcej


Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Wstęp po potwierdzeniu obecności, wejściówki do odbioru w Biurze Festiwalowym Fundacji Shalom

Czytaj więcej

Menora InfoPunkt, pl. Grzybowski 2 (wejście przez Charlotte Menora)

Wstęp wolny

Czytaj więcej
 
 

Wystąpią: Kajetan Galas, Paweł Tomaszewski, Kit Downes oraz 2/3 Trio RGG w składzie: Krzysztof Gradziuk, Maciej Garbowski


Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Czytaj więcej

Prowadzenie: Jan Ordyński


Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (sala A), ul. Mordechaja Anielewicza 6

Wstęp wolny

Czytaj więcej

Muzyka, libretto i piosenki: Georg Kreisler, przekład libretta: Karolina Bikont, polskie teksty piosenek: Andrzej Ozga, reżyseria i choreografia: Lena Szurmiej, scenografia i kostiumy: Marta Grudzińska, kompozycje, aranżacje i wykonanie na żywo: Jacek Mazurkiewicz, przygotowanie wokalne: Teresa Wrońska, inspicjentka: Beata Szaradowska

Obsada: Lola Blau – Monika Chrząstowska, Mistrz – Rafał Rutowicz


Scena Kameralna Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ewejsciówki.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. (22) 526 20 34; (22) 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl).


Impreza towarzysząca, czas trwania 90 minut bez przerwy

Czytaj więcej

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego wystąpi w składzie: Dominika Korzeniecka (perkusja), Mateusz Bartosiewicz (perkusja), Borys Pol (perkusjonalia), Tadeusz Soroko (tuba), Michał Jachimowicz (sakshorn tenorowy), Mateusz Sznejkowski (puzon suwakowy), Milena Moniuszko (perkusjonalia), Patryk Masłowski (puzon wentylowy), Dominik Sekura (trąbka), Kacper Szroeder(trąbka), Marcin Dąbrowski (trąbka), Michał Popiel (trąbka), Maciej Popiel (saksofon altowy, klarnet), Paweł Jaczewski (saksofon altowy), Maja Misiukanis (saksofon altowy), Janek Głembocki (saksofon altowy), Mikołaj Pol (wibrafon, cymbały), Michał Moniuszko (kontrabas), Wojciech Szroeder (akordeon)


Koncert plenerowy na Placu Grzybowskim

Wstęp wolny

Czytaj więcej

01.09 niedziela

Prowadzenie: Adam Baruch


Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Wstęp wolny

Czytaj więcej

Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6

Wstęp wolny, mężczyzn obowiązują nakrycia głowy

Czytaj więcej

Przez dwa ostatnie dni festiwalu, od godziny 12.00 aż do zmroku, na placu Grzybowskim i ulicy Próżnej znów będzie można podziwiać instalacje artystyczne oraz odwiedzać uliczne stragany i kramy z pamiątkami. W tym kolorowym miejscu wszyscy będą mogli na chwilę przenieść się do świata, który na kartach swoich powieści barwnie opisywał I.B. Singer. Zapraszamy w podróż do przedwojennej żydowskiej Warszawy, na niepowtarzalny w swym klimacie Jarmark Singera.


Skwer przy Placu Grzybowskim

Wstęp wolny

Czytaj więcej


Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Wstęp po potwierdzeniu obecności, wejściówki do odbioru w Biurze Festiwalowym Fundacji Shalom

Czytaj więcej

Miejsce zbiórki: Cmentarz żydowski, ul. Okopowa 49/51 przy bramie głównej, czas spaceru: ok. 2 godz.

Czytaj więcej

Reżyseria: Shmuel Atzmon-Wircer, tłumaczenie: Aleksandra Król, adaptacja: Elijahu Goldenberg, scenografia i kostiumy: Ewa Łaniecka, opracowanie muzyczne: Teresa Wrońska, konsultacje jidysz: Jacob Weitzner, asystentka reżysera: Monika Soszka

Obsada: Shmuel Atzmon-Wircer, Henryk Rajfer, Jerzy Walczak


Scena Kameralna Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ewejsciówki.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. (22) 526 20 34; (22) 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl).


Impreza towarzysząca, czas trwania 90 minut bez przerwy

Czytaj więcej

Prowadzenie: Remigiusz Grzela

Spotkanie z cyklu „Opowiedz mi swoją historię”


Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Wstęp wolny

Czytaj więcej

Tekst książki: Piera Sonnino, adaptacja sceniczna i reżyseria: Lorenzo Costa

Występuje: Lucia Vita


Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce


Zorganizowano we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w Warszawie

Czytaj więcej

Miejsce zbiórki: przed wejściem do Kościoła Wszystkich Świętych, Plac Grzybowski 3/5

Czytaj więcej

Wystąpią: Ewa Tomaszewska (fortepian) oraz Polish String Quartet Berlin w składzie:Tomasz Tomaszewski (I skrzypce), Piotr Prysiażnik (II skrzypce), Sebastian Sokół (altówka), Maryjka Pstrokonska-Mödig (wiolonczela)


Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6

Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce; mężczyzn obowiązują nakrycia głowy, miejsca nie są numerowane

Czytaj więcej

Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6

Wstęp wolny, mężczyzn obowiązują nakrycia głowy

Czytaj więcej


Koncert plenerowy na Placu Grzybowskim

Wstęp wolny, częściowo za zaproszeniami

Czytaj więcej

Wspólne upamiętnienie ofiar Holokaustu.


Pomnik Bohaterów Getta, ulica Anielewicza, róg ulicy Zamenhofa

Uwaga: Godzina rozpoczęcia spotkania jest uzależniona od czasu zakończenia koncertu finałowego

Czytaj więcej

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie